Мінські перемовини: у Зеленського вже кажуть, що ніхто нічого не підписував – «просто погодилися»

<p>«Нюанси — вчора ніхто нічого не підписував», — заявив голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Богдан Яременко Об этом сообщает <a href=infoshok.in.ua со ссылкой на СМИ.

— Мінські перемовини: у Зеленського вже кажуть, що ніхто нічого не підписував – «просто погодилися»">

«Нюанси — вчора ніхто нічого не підписував», — заявив голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Богдан Яременко

За словами Яременка, Україна не поступається «ні територіальною цілісністю, ні суверенітетом, ні навіть правом по-своєму трактувати Мінські домовленості»


Народний депутат від «Слуги народу», голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Богдан Яременко заявив, що Україна рухається в напрямку припинення кровопролиття на Донбасі – «не поступаючись при цьому нічим принциповим», і 1 жовтня «ніхто нічого не підписував».


Про це Яременко повідомив 2 жовтня на своїй сторінці у Facebook.


«Розумним людям однаково важливе розуміння загального напрямку і нюансів. Загальний напрямок — Україна рухається в напрямку припинення кровопролиття на Донбасі. Не поступаючись при цьому нічим принциповим — ні територіальною цілісністю, ні суверенітетом, ні навіть правом по-своєму трактувати Мінські домовленості. Нюанси — вчора ніхто нічого не підписував. Представник України в ТКГ Леонід Кучма письмово повідомив представника ОБСЄ Сайдіка про те, що Україну влаштовують формулювання, погоджені радниками глав держав Нормандського формату в Мінську 1 вересня 2019 року. Зміст формулювання неодноразово пояснював міністр закордонних справ України Пристайко — йдеться про порядок застосування рішень «про особливості....» до місцевих виборів в ОРДЛО на тимчасовій основі і на постійній після», — зазначив нардеп.


Він зауважив, що «усе інше — предмет для переговорів, результати яких втілюватимуться в життя не змінами до Конституції, а законами України, які приймає Верховна Рада (що надає суспільству можливість контролю за тим, що відбувається)».


Як відомо, журналіст Валерій Калниш опублікував у соцмережі документ, який підписали учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі на засіданні в Мінську 1 жовтня.


Нагадаємо, під час брифінгу 1 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона відповіла на лист спецпредставника ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка, що погоджує текст «формули Штайнмайєра».


Сайдік заявив, що «формула Штайнмайєра» була зафіксована листами учасників мінського переговорного процесу, а не єдиним документом.


Також в ОБСЄ заявили, що розведення військ в Петровському та Золотому на Донбасі розпочнеться у понеділок, 7 жовтня.


До слова, у вівторок ввечері близько двох сотень активістів пікетували Офіс президента у зв’язку з погодженням Україною у Мінську «формули Штайнмайєра». Активісти намалювали на білому полотні червоно-чорною фарбою «Ні капітуляції».


Лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький заявив про «безстрокову акцію проти капітуляції». До слова, на акцію на Майдані Незалежності принесли «йолку» для президента.


Активісти пообіцяли в середу знову вийти на протест.


Зазначимо, у Берліні побачили прогрес на шляху до миру у зв’язку із погодженням «формули Штайнмайєра» у Мінську.


Також у МЗС Росії позитивно оцінили узгодження «формули Штайнмайєра» на Мінських переговорах щодо Донбасу.


Читайте також:

  • Формула Штайнмайєра: як відреагували парламентські партії
  • Формула Штайнмаєра чи Мінська змова


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/minski-peremovini-u-zelenskogo-vzhe-kazhut-shcho-nihto-nichogo-ne-pidpisuvav-prosto-pogodilisya-629434.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя